Edustusjoukkueen kummipelaajatoiminta jatkuu

Paljon hyvää palautetta saanut kummipelaajatoiminta jatkuu tulevalla kaudella. Kummipelaajat käyvät kuukausittain oman joukkueensa tapahtumissa ja tekevät omalta osaltaan seuran edustusjoukkuetta tutuksi seuran juniorijoukkueissa.

Poikajoukkueiden valmennuspäällikkönä toimiva Billy Kokko on tyytyväinen kummipelaajatoimintaan. ”Toiminta on ollut jo muutaman vuoden käynnissä, palaute on ollut erittäin positiivista joka vuosi” Kokko kertoo. ”Tänä vuonna mukaan saatiin muutama uusi kummipelaaja, he tuovat oman persoonansa ja futisosaamisen junnupelaajien käyttöön upealla tavalla.”
Kummipelaajina toimivat Kron Rexhepi, Jani Kaukomaa, Mauricio Hopsu, Santtu Toiviainen, Ville Saikkonen, Miro Kauti sekä Teemu Pastila.

Tilatessasi uutiskirjeen saat Gnistanin tuoreimmat suoraan sähköpostiisi.

Tämä sivusto käyttää evästeitä, jotta voimme tarjota käyttäjille paremman käyttökokemuksen.
Lue lisää.