ILMOITTAUTUMISET ON AVATTU

Gnistan järjestää jälleen futisleirejä kesällä! Teemaleireillä harjoitellaan sekä leirin teeman mukaisesti tiettyjä ominaisuuksia, mutta myös perusasioita, pelataan pelejä ja pidetään hauskaa. Leirit ovat avoinna kaikille 2010-2016 syntyneille tytöille ja pojille, niin omassa seurassamme kuin muissakin seuroissa pelaaville junioreille. Leirit ovat kaikki kestoltaan viisipäiväisiä ja ajoittuvat eri aikoihin kesälle. Kaikilla leireillä päivien pituus on 9.00 – 14.30 ja leiripäivän aikana tarjotaan lounas. Valmennuksesta vastaa seuramme omat valmentajat. Leiriajankohdat:

Dominoivien pelaajien leiri 5.6-9.6.2023

Rohkeiden pelaajien leiri 12.6-16.6.2023

Nopeatempoisten pelaajien leiri 31.7.-4.8.2023

Lue lisää aiheesta ja varaa paikkasi: Kesän futisleirit 2023 – IF Gnistan

Lisäksi kesällä järjestetään Kilpapelaajien leiri, johon osallistuvat pelaajat kutsutaan seuran puolesta mukaan lähiaikoina sekä Maalivahti leiri, josta lisätietoa tulossa pian!

Tervetuloa mukaan!

”Tavoitteenamme on kehittää pelaajistamme nopeatempoisia ja dominoivia, jotka ovat rohkeita kentällä”

Tilatessasi uutiskirjeen saat Gnistanin tuoreimmat suoraan sähköpostiisi.

Tämä sivusto käyttää evästeitä, jotta voimme tarjota käyttäjille paremman käyttökokemuksen.
Lue lisää.