Hiihtolomaleiri sekä kesän leirit ja kerhot 2022

Pian vietetään Gnistain hiihtolomaleirejä - myös kesän 2022 kerhot ja leirit lähestyvät jo!

Helmikuu on pyörähtänyt käyntiin, ja hiihtolomaviikko lähestyy! Gnistanin hiihtolomaleirit järjestetään Talin hallissa 21.-22. helmikuuta kello 13-16. Ilmoittautumisaikaa on 11.2. saakka.

Hiihtolomaleirejä on kaksi: maalivahtileiri ja maalintekoleiri. Leirit ovat tarkoitettu 2010–2013 syntyneille tytöille ja pojille. Leirejä vetävät Gnistanin valmentajat, ja mukana nähdään myös edustusjoukkueen pelaajia.

Lisätietoja sekä ilmoittautumisohjeet löydät tästä: https://gnistan.fi/2022/01/gnistan-hiihtolomaleiri-2022/

Kesäleirit 2022

Gnistan järjestää kesäleirejä jälleen kesällä 2022!

Nopeatempoisten pelaajien leiri 6.6.-10.6.2022
Rohkeiden pelaajien leiri 13.6.-17.6.2022
Dominoivien pelaajien leiri 1.8.-5.8.2022
Kilpapelaajien leiri 29.6.-1.7.2022

Lisätietoja leireistä mm. maksujen ja ilmoittautumisen suhteen on luvassa lähiaikoina.

Jalkapallokerho 2022

Gnistanin jalkapallokerho houkuttelee vuosittain mukaan yli 100 jalkapallonälkäistä tyttöä ja poikaa, ja kesän leiri järjestetään taas touko-kesäkuun aikana. Leiri on tarkoitettu 5-7 -vuotiaille pelaajille, ja harjoituksia on 1-2 kertaa viikossa.

Jalkapallokerhoa vetävät seuran omat nuoriso-ohjaajat, jotka ovat aktiivisia toimijoita seurassa. Kaikki ohjaajat ovat seuran kouluttamia, ja jalkapallokerho noudattaa seuran pelaajien harjoitussuunnitelmaa alusta alkaen.

Jalkapallokerho on alku uudelle harrastukselle jalkapallon parissa. Kerhossa opetellaan jalkapallon, liikunnan ja ryhmässä toimimisen perusteita. Haluamme rakentaa hyvän perustan uusille harrastajille, ja jalkapallokerhon jälkeen lapset voivat siirtyä vaivattomasti uusiin joukkueisiin.

Jalkapallokerhon tarkemmat ajankohdat ja muut lisätiedot selviävät lähiaikoina, ja niistä tiedotetaan Gnistanin kanavissa!

Tilatessasi uutiskirjeen saat Gnistanin tuoreimmat suoraan sähköpostiisi.

Tämä sivusto käyttää evästeitä, jotta voimme tarjota käyttäjille paremman käyttökokemuksen.
Lue lisää.