Anna joululahja Kipinärahastolle!

Kipinärahasto tukee nuorten jalkapalloharrastusta.

Anna joululahja nuorten jalkapalloharrastusta tukevalle Kipinärahastolle tekemällä vapaamuotoinen lahjoitus.

IF Gnistan – Kipinärahasto
Nordea pankki NDEAFIHH
IBAN: FI53 1347 3000 4135 87

Keräysnumero: RA/2020/1552

Mikä on Kipinärahasto?

Kipinärahasto on IF Gnistanin v. 2013 perustama rahasto, jonka tarkoituksena on taloudellisesti tukea seuran junioripelaajia. Tuen myöntämisen perusteina ovat taloudellisen tarpeen lisäksi esim. kehityskyky ja motivaatio jalkapalloilijana, sitoutuneisuus seuran jäsenenä sekä monikulttuurisuuden tukeminen.

Rahaston tavoitteena on korostaa seura- ja yksilötasolla vastuuta nuorten harrastuksesta sekä mahdollistaa yksittäisten pelaajien harrastaminen taloudellisista vaikeuksista huolimatta. Tukipäätökset tekee seuran aikuispelaajista ja valmentajista koostuva paneeli. Rahasto on erillinen yksikkönsä omalla tilillään eikä sen varoja voi käyttää muuhun toimintaan kuin säädettyyn tarkoitukseensa missään olosuhteissa.

Tilatessasi uutiskirjeen saat Gnistanin tuoreimmat suoraan sähköpostiisi.

Tämä sivusto käyttää evästeitä, jotta voimme tarjota käyttäjille paremman käyttökokemuksen.
Lue lisää.