IF Gnistan aloittaa esiakatemiatoiminnan

Toiminnan tavoitteena on tarjota motivoituneimmille pelaajille monipuolinen harjoitusympäristö.

Gnistan ottaa askeleen eteenpäin kilpajoukkueiden toiminnan kehittämisessä aloittamalla esiakatemiatoiminnan 2010-syntyneiden poikien joukkueessa. Esiakatemiatoiminnan tavoitteena on tarjota motivoituneimmille pelaajille entistäkin monipuolisempi harjoitteluympäristö, johon kuuluvat mm. pelaajien säännöllinen testaaminen, lisäharjoitukset ja kansainvälinen toiminta.

Gnistanin 2010-syntyneiden esiakatemian fyysisestä valmennuksesta vastaa portugalilainen Carlos Fradão, joka työskentelee seuran edustusjoukkueen ohella myös 2009-syntyneiden poikien valmennustiimissä. Esiakatemiatoiminnassa joukkueen valmennustiimin tukena on myös vahvasti seuran urheilutoimenjohtaja Roberto Nuccio

Tilatessasi uutiskirjeen saat Gnistanin tuoreimmat suoraan sähköpostiisi.

Tämä sivusto käyttää evästeitä, jotta voimme tarjota käyttäjille paremman käyttökokemuksen.
Lue lisää.