Kuva: Rita Marttunen

Aleksi Ahonen jatkaa Gnistanissa

IF Gnistan ja Aleksi Ahonen ovat allekirjoittaneet ensi kauden mittaisen sopimuksen, joka sisältää lisäoption.

Gnistanin oma kasvatti Aleksi Ahonen jatkaa seuran riveissä myös ensi kaudella. Viime kaudella Ahonen kuului Gnistanin A-junioreiden runkopelaajiin ja tämän lisäksi hän teki debyyttinsä seuran edustusjoukkueen kilpaotteluissa, kun 17-vuotias maalivahti seisoi tolpppien välissä kauden päätöskierroksella Kaarinan Poikia vastaan.

– Jatkan Gnistanissa hyvillä fiiliksillä, koska uskon, että seura on minulle paras paikka kehittyä ja mennä pelaajana eteenpäin. Myös joukkueen hyvä sisäinen ilmapiiri ja maalivahtivalmennuksen taso auttoivat valinnassa jatkaa, kertoo Ahonen.

Tilatessasi uutiskirjeen saat Gnistanin tuoreimmat suoraan sähköpostiisi.

Tämä sivusto käyttää evästeitä, jotta voimme tarjota käyttäjille paremman käyttökokemuksen.
Lue lisää.