IF Gnistan tapasi yhteistyökumppaneitaan Ravintola Capperissa


IF Gnistan järjesti yhteistyökumppanitilaisuuden Capperissa.
IF Gnistanin eri yhteistyökumppanit olivat hienosti edustettuna ennen viime viikon perjantain kotiottelua järjestetyssä tilaisuudessa. Ravintola Capperissa järjestetty tilaisuus alkoi miesten edustusjoukkueen päävalmentajan Roberto Nuccion puheenvuorolla, jossa hän kertoi johtamansa joukkueen kuulumisia sekä vastaili vieraiden kysymyksiin illan ottelusta. Miesten edustusjoukkueen pelaajista yhteistyökumppaneita olivat tapaamassa Pekka Sihvola, Aatu Hakala sekä Jesse Ahonen.
Tämän jälkeen puheenvuoro siirtyi Gnistan-manageri Antti Uusitalolle sekä seuran puheenjohtaja Risto Murrolle, jotka avasivat vieraille laajemmin koko seuran tilaa sekä tulevaisuuden suunnitelmia. Ruokailun sekä lämmin henkisen keskustelun jälkeen tilaisuus jatkui Mustapekka Areenalla illan ottelun parissa, jossa Gnistan nappasi kotivoiton Tampere Unitedista maalein 2-0.

Tilatessasi uutiskirjeen saat Gnistanin tuoreimmat suoraan sähköpostiisi.

Tämä sivusto käyttää evästeitä, jotta voimme tarjota käyttäjille paremman käyttökokemuksen.
Lue lisää.