Gnistan-päivä 14.8. – koko Ogelin yhteinen perhetapahtuma saapuu Markku.fi Areenalle

IF Gnistan kutsuu kaikki seuran jäsenet, kannattajat, yhteistyökumppanit sekä alueen asukkaat viettämään Gnistan-päivää perjantaina 14.8. klo 17.00–20.00 Markku.fi Areenalle. Tapahtuma on maksuton ja tarjoaa runsaasti tekemistä kaikenikäisille.
IMG_7088

Luvassa on rento kesäilta täynnä yhteisöllisyyttä, liikuntaa ja elämyksiä. Tapahtuma-alueelta löytyy tekemistä niin perheen pienimmille kuin varttuneemmillekin Gnistanin ystäville.

Ohjelmassa on muun muassa:

  • Grillauspisteitä
  • Buffetit
  • Vohvelikahvila
  • Kasvomaalauksia
  • Heppoja
  • Intersport Tammiston myyntikoju
  • Kipinäkirppis
  • Vapaapalokunta ja paloauto
  • Pienpelejä ja pallotutka
  • Edustusjoukkueiden nimikirjoituksia
  • Gnistan BINGO
  • Oulunkylän toimijoita
  • Pomppulinna
  • Sekä paljon muuta ohjelmaa koko perheelle.

Tänä vuonna tapahtumassa nähdään myös Supersankaripolku, joka on Kansallisen Liigan uusi konsepti erityisesti 5–8-vuotiaille tytöille. Supersankaripolun tavoitteena on innostaa yhä useampia lapsia löytämään liikunnan ilo, rohkeus, ystävyys ja joukkuehenki jalkapallon kautta. Tapahtumassa lapset pääsevät suorittamaan hauskoja ja liikunnallisia tehtävärasteja turvallisessa ja kannustavassa ympäristössä sekä löytämään omat ”supervoimansa”. Supersankaripolku on osa Kansallisen Liigan ja pilottiseurojen – mukaan lukien IF Gnistanin – yhteistä kehityshanketta, jonka tavoitteena on madaltaa kynnystä aloittaa jalkapalloharrastus.

Gnistan-päivä on yksi seuran vuoden tärkeimmistä yhteisötapahtumista ja erinomainen tilaisuus tutustua seuran toimintaan, tavata pelaajia, viettää aikaa ystävien kanssa ja nauttia kesäillasta yhdessä koko Ogelin yhteisön voimin.

Lämpimästi tervetuloa mukaan – nähdään perjantaina 14.8. klo 17.00–20.00 Markku.fi Areenalla!

Jaa artikkeli:

Hae sivustolta

Tilaa Gnistanin uutiskirje

Tilatessasi uutiskirjeen saat Gnistanin tuoreimmat suoraan sähköpostiisi.