IF Gnistan päätti kauden juhlavasti Meripaviljongissa – huutokauppa keräsi 4500 € Kipinärahastolle

IF Gnistan kokosi seuraväen yhteen lauantaina Ravintola Meripaviljongissa kauden päätösjuhlaan. Tunnelma oli lämmin ja yhteisöllinen, kun pelaajat, toimijat ja tukijat kokoontuivat juhlistamaan kulunutta kautta.
IF Gnistan, Päätösjuhla 2025, 15.11.2025-35

Illan ohjelma oli monipuolinen ja viihdyttävä: luvassa oli Gnistan Bingo, palkitsemisia, huutokauppa sekä useita koskettavia ja inspiroivia puheita. Seura kiittää lämpimästi kaikkia osallistujia – te teitte illasta ikimuistoisen!

Palkitut

  • Vuoden toimihenkilö: Johanna Lagerstedt
  • Erikoispalkinto: Essi Ketven
  • Erikoispalkinto: Naisten edustusjoukkue
  • Pisaramalja: Kustaa Poutiainen

Palkitut saivat yleisöltä ansaitut aplodit ja kiitoksen vuoden aikana tehdystä arvokkaasta työstä.

Huutokaupalla tukea nuorten harrastuksiin

Juhlan aikana järjestetty huutokauppa keräsi yhteensä 4500 euroa. Koko tuotto lahjoitetaan Kipinärahastoon, jonka tarkoituksena on tukea vähävaraisia harrastajia ja mahdollistaa harrastamisen jatkuminen taloudellisista haasteista huolimatta.

Kipinärahaston tavoitteena on korostaa sekä seuran että yksilöiden vastuuta nuorten harrastamisen tukemisessa ja luoda tasavertaisia mahdollisuuksia kaikille pelaajille.

IF Gnistan kiittää kaikkia juhlien osallistujia, huutokaupan lahjoittajia ja seuran arjen mahdollistajia – yhdessä rakennamme vahvaa ja välittävää yhteisöä myös tulevina vuosina.

Katso illan kaikki kuvat täältä.

Jaa artikkeli:

Hae sivustolta

Tilaa Gnistanin uutiskirje

Tilatessasi uutiskirjeen saat Gnistanin tuoreimmat suoraan sähköpostiisi.