Gnistanin edustusjoukkueen hallinnointi takaisin IF Gnistan ry:lle

Gnistanin miesten Kakkosen edustusjoukkuetta kaudet 2012 ja 2013 hallinnoinut Oulunkylän tekonurmi Oy on päättänyt luopua edustusjoukkueen hallinnoinnista. Kaudeksi 2014 edustusjoukkueen hallinnointi on palaamassa takaisin IF Gnistan ry:hyn.

Valmistelut edustusjoukkueen kokoamiseksi ovat käynnissä. Useat viime kauden pelaajat ovat ilmaisseet halunsa jatkaa Gnistanissa ja joukkue harjoittelee säännöllisesti. Myös valmentajaehdokkaiden kanssa käydään keskusteluja.
Taloudellisesti IF Gnistanin resurssit ovat rajalliset, mutta intoa ja halua pitää joukkue edelleen Kakkosessa riittää. Tavoitteena on koota seka taloudellisesti että urheilullisesti toimiva kokonaisuus. Seuran junioritoiminnan resursseja ei edustusjoukkueeseen käytetä.
Tarkempaa tietoa tullaan julkaisemaan tammikuun loppuun mennessä.
Mahdolliset lisätiedustelut: seuran toiminnanjohtaja Risto Karvonen.
Lähde ja lisätiedot: www.gnistan.net

Tilatessasi uutiskirjeen saat Gnistanin tuoreimmat suoraan sähköpostiisi.

Tämä sivusto käyttää evästeitä, jotta voimme tarjota käyttäjille paremman käyttökokemuksen.
Lue lisää.